Naposledy aktualizováno: 29.06.2020 15:39:21
logo

Knihovna Žalany

Služby knihovny poskytované občanům obce Žalany i spádovým obcím jsou zdarma, plně v režii OÚ Žalany s podporou Regionální knihovny Teplice. Registrace nového čtenáře i půjčování knih probíhá tedy zdarma.

 

Knihovna také nabízí občanům zdarma využití internetu v otevírací době knihovny.

 

Průběžně bude knihovna pořádat aktivity, kterých se můžete účastnit. Budeme Vás o nich informovat na našich stránkách i na vývěsce knihovny na OÚ.

Rády bychom Vám nabídly novou službu pro ty, kterým čtení již příliš unavuje oči, nebo je pro ně časově náročné, a přesto by rádi měli přehled o moderní beletrii. Máme možnost si pro Vás v teplické knihovně zapůjčit audioknihy, tedy knihy na CD nosičích. Potřebujeme jen vědět, bude-li o audioknihy zájem, protože bychom je nerady blokovaly ostatním knihovnám. Budeme rády, když nás budete ohledně této služby kontaktovat osobně nebo emailem. Děkujeme

Od 27.4.2020 je knihovna opět otevřena pro veřejnost jen s mírným omezením. Čtenář je povinnen mít ústa a nos zakryté rouškou. Do prostoru knihovny smí vstoupit najednou pouze 2 osoby vzhledem k ploše naší knihovny, a udržovat rozestup alespoň 2m od sebe. Při vstupu je třeba provést dezinfekci rukou připraveným prostředkem. Vámi vrácené knihy se zpožděním nebudou podléhat žádným finančním postihům. Knihy po vrácení budou 2 dny uzavřené mimo knihovnu v karanténě (ačkoli nikdy nebyl prokázán přenos koronaviru z tiskovin na člověka, jde tedy spíš o preventivní opatření), a následně omyté dezinfekčním prostředkem. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

 

Od 1.7. již neplatí žádná omezení při návštěvě knihovny na vlastní nebezpečí. Na úřadě je stále k dispozici dezinfekce, a v prostorách knihovny můžete použít roušku, pokud se v ní v uzavřených prostorách cítíte bezpečněji. Knihy již nepodléhají karanténě.